Inspekce nemovitosti | domy | byty

 

 

 

Uvažujete o koupi nového bydlení a chtěli byste si nechat poradit s jeho výběrem v rámci naši nové služby ? Prodáváte Vaši nemovitost a chtěli byste, aby nový majitel měl přehled o skutečném stavu vámi prodávané nemovitosti ?

 

 

Nabízíme Vám profesionální kontrolu nového bytu či rodinného domu. Ušetříte tímto finanční prostředky za případné opravy. Jako zkušení stavaři najdeme při inspekci nemovitosti všechny možné i skryté nedostatky. Neplaťte za nové bydlení, dokud neznáte jeho pravý stav.

 

 

 

Starší byt či dům

 

Prověříme technický stav bytu či domu, abyste dosáhli lepší kupní ceny. Prověříme vady prodávaných nemovitostí.

 

 

Nový byt

 

Odhalíme vady, prověříme předpisy, prostudujeme smlouvy. Vyhodnotíme developerský projekt do něhož uvažujete a chtěli byste investovat.

 

 

Nový rodinný dům

 

Proč platit opravy ze své kapsy. Překontrolujeme s Vámi dům před dokončením a sepíšeme všechny nedostatky, které musí developer do určitého data odstranit.

 

 

Jak Vám můžeme být napomocni ?

 

Specializujeme se na inspekce starších nemovitostí. Provádíme také technické převzetí nových bytů a domů. Odhalujeme vady a poruchy. Technickou kontrolou bydlení Vám šetříme peníze a omezujeme reklamace. Díky tomu detailně známe Vaše obavy o investici do nemovitosti.

 

 

Víme na co se hlavně zaměřit

 

Najdeme vady, které sami neodhalíte. Zjišťujeme stav starších nemovitostí. Ušetřete si nepříjemná finanční překvapení před rekonstrukcí staršího bydlení, které kupujete. Profesionální inspekce nemovitostí ukáže závady a poruchy.

 

 

Kontrolujeme nové byty a domy

 

Při převzetí nemovitosti od developera odhalíme všechny vady. Snížíme riziko nálezu skrytých vad, abyste nemuseli trávit čas reklamacemi. Prohlédneme dokončené novostavby. Najdeme technické nedostatky u novostaveb a zhodnotíme náklady na opravu. Při vyjednávání o ceně s prodejcem budete mít důkazy v ruce Vy. Prověřujeme developerské projekty. Prověříme architektonické i technické řešení projektu před tím, než zaplatíte zálohu.

 

 

Ceník služeb:

 

Byty

 

- cena kontroly bytu je 100 Kč / m2, minimálně 5 500 Kč, maximálně 11 500 Kč za nemovitost.

 

 

Rodinné domy

 

do 99Kč m2 - 10 500 Kč

od 100 do 165 m2 -11 500 Kč

od 166 do 269 m2 -12 500 Kč

od 270 do 349 m2 - 13 500 Kč

nad 350 m2 - dohodou

 

 

V okruhu 20 km od Ostravy je dopravné v naši režii.. V ostatních případech si naúčtujeme 7 Kč / km. Budete mít přesný výčet vad, které by vám po neuvážené koupi nepříjemně prodražily rekonstrukci nebo ztížily okamžitý pronájem. Poskytujeme také slevy při inspekci více nemovitostí, budeme Vašim partnerem po celou dobu vybírání Vašeho bydlení.

 

 

Kontrola nemovitosti

 

V bytě či domu provedeme inspekci a sepíšeme protokol. Do několika dní pak dostanete detailní zprávu o nemovitosti se seznamem poruch a naceněním jejich odstranění

 

 

Důvěřujte a prověřujte

 

Před podpisem smlouvy o nákupu nemovitosti byste měli zjistit její skutečný stav a každý solidní prodejce bude vaše rozhodnutí respektovat. V opačném případě vás mnohdy čekají nepříjemná překvapení buď při přímém užívání nebo při její rekonstrukci.

 

 

Stavební průzkum – inspekce nemovitostí

 

Samotnou kontrolu nemovitosti provede náš inspektor. Na místě uskuteční stavebně-technický průzkum včetně fotodokumentace a zasype prodejce technickými dotazy. Interně vyhodnotíme současný stav a hlavně vady a poruchy, které je potřeba odstranit k zajištění řádné funkce nemovitosti podle vašeho očekávání.

 

 

Co dostanete

 

Do několika dnů odevzdáme protokol o inspekci nemovitosti. V protokolu bude technický popis nemovitosti a shrnut skutečný stav jejích součástí. Doporučíme vám, jak bude možné odstranit vady a poruchy a tyto sanační stavební práce oceníme dle příslušného zákona.

 

 

Snižujeme riziko nevýhodné koupě

 

Díky našemu průzkumu eliminujete riziko skrytých vad na minimum. Máme profesionální vybavení a detailně vypracované metodiky kontroly a jejího vyhodnocení.

 

 

Co Vám zkontrolujeme v rámci služby

 

 

- prodrobíme kontrole celou nemovitost. U bytů ale prohlédneme i společné prostory, suterény, fasády apod.

 

- zjistíme kvalitu stavebních konstrukcí, prověříme funkčnost instalovaného vybavení, a zapíšeme vady a poruchy

 

- specialisté vyhodnotí všechna data z průzkumu, nacení sanaci poruch. Poté vydáme shrnující pasportizaci nemovitosti

 

 

 

Jdeme najisto a víme co odhalit

 

Při pasportizaci nemovitosti se zaměříme hlavně na tyto okruhy: Statika - trhliny, poruchy, stav nosných konstrukcí, stabilita. Suterény – zavlhlé omítky, vzlínající vlhkost, plísně, větrání. Okna – stáří a funkce, netěsnosti, poškozené parapety, kondenzace. Omítky – trhliny a jejich příčiny, příčiny vlhkostních map. Podlahy – současný stav a reálná možnost rekonstrukce, plošné výměry Kanalizace – staří a stav stoupaček i připojovacích potrubí Voda – historie změn, materiály, tlak. Vytápění – zdroj vytápění, jeho stáří a funkčnost. Náklady na vytápění. Stav rozvodů tepla. Elektroinstalace – stáří, stav a materiál rozvodů, rozvaděčů a jističů. Dostatečná kapacita příkonu pro vaše předpokládané vybavení. Stav slaboproudých instalací. Střecha - přístup, současné opravy, kvalita krovů, u sádrokartonových záklopů sledujeme trhliny a projevy protržených parotěsných izolací a zatékání. Požární bezpečnost - odstupové vzdálenosti, požární úseky, úniky z budov.

 

 

Přístroje

 

Standardně používáme laserová měřidla, sklonoměry, vlhkoměry, bezkontaktní teploměry, měřiče průtoků vzduchu a elektro zkoušečky. V určitých případech doporučíme použití termokamery, která odhalí chybějící tepelné izolace a nadměrné úniky tepla. Dalšími rozšířenými službami jsou akustická měření a měření těsnosti fasád a další.

 

 

Podklady

 

Doporučujeme ještě před schůzkou získat od prodejce protokoly o revizích zařízení a projektovou dokumentaci, pokud existuje. Týká se to elektroinstalace, plynu, kotle, komínu, hromosvodu, tlaková zkouška vody, revize kanalizace, a další revize.

 

 

 

V případě bližších informací týkající se inspekce nemovitostí nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.