Vaše dotazy a naše odpovědi

 

 


Nejčastější dotazy týkající se převážně bytového jádra a kompletní rekonstrukce bytuJaké máte zkušenosti s rekonstrukcí bytového jádra?


S rekonstrukcemi bytového jádra jsme začínali jako jedni z prvních firem. Naše zkušenosti jsou tedy mnohaleté.

 

Jaké máte doporučení?

Nejlepším doporučením je spokojenost zákazníků! Umožňujeme proto prohlídku naší práce v jakékoliv fázi výstavby bytového jádra. Máme taktéž obkladače, kteří jsou členy cechu obkladačů České republiky.

 

Provádíte i jiné práce než rekonstrukci bytového jádra nebo kuchyně ?

Jsme specializovaná firma, která provádí rekonstrukci bytových jader, koupelen, WC a kuchyní. Profesionalita odvedené práce v této oblasti je samozřejmostí. Kromě toho máme okruh naprosto spolehlivých a vyzkoušených partnerů v oblasti kladení PVC a plovoucích podlah, štukatéry a malíře, topenáře aj.


Jak probíhá objednání rekonstrukce?

Obvyklý postup je, že si o Vašich stavebních záměrech pohovoříme při konkrétní prohlídce. Jsme zařízeni na to, abychom Vám formou katalogů, fotografií a vlastních zkušeností mohl poskytnout ucelený přehled o pracích a cenách, které nabízíme. Samozřejmostí je poskytnutí referencí na práce, které jsme již k plné spokojenosti zákazníků provedli.


Jak máme postupovat při žádosti o stavební povolení?

Přestavba musí probíhat obvykle s platným stavebním ohlášením a se souhlasem majitele domu (ne v případě osobního vlastnictví). Komplikované a zdlouhavé běhání po úřadech zařídíme. Obstarání stavebního povolení, technické zprávy, vyřizování stavebních výkresů a stavební dokumentace, statické posouzení, vyjádření hasičů a hygienika a ostatní zajišťujeme zdarma.

 


Ostatní nájemníky v domě bude asi obtěžovat nepořádek a hluk?


Nepořádek na chodbě a ve výtahu odstraňujeme průběžně dle potřeby. V den nástupu je nejpozději kolem 16,00 hod vše uklizeno. Více hluku je první a třetí den prací. V ostatní dny jsou práce tišší. Rovněž v domě vyvěsíme oznámení, které vše vysvětluje a žádá o pochopení. Obvyklá pracovní doba je od 7,30 do 17,30 hod.


Jak spolehlivé máte pracovníky?

Za své pracovníky ručíme, jsou prověřeni letitou spoluprácí. Na každé zakázce je odborník, který dohlíží na hladký průběh prací.

 

Jste oprávněni k vydávání revizních zpráv?

Ano. Máme oprávnění pro provádění staveb, jejich změn a odstraňování dle živnostenského zákona. Naši pracovníci jsou vyučeni ve svém oboru. Zajišťujeme všechny revizní zprávy a protokoly potřebné k úspěšnému vyřízení kolaudace.

 

Jak dlouho trvá rekonstrukce bytového jádra?

Jak bylo již řečeno, jsme firma která se specializuje na přestavby bytových jader. Svých zkušeností využíváme i v otázce délky přestavby. Nenabízíme ovšem zázračných 5 dnů realizace, o kterých je možné se dočíst v reklamách nesolidních firem. Vede to totiž jen k tomu, že firma práci uspěchá a má tendence ledacos odbýt. Naše rekonstrukce trvá okolo 10 - 15 ti pracovních dnů někdy ale i déle v závislosti na složitosti a členitosti prací.

 

S jakými materiály pracujete?

Pracujeme s materiály od všech evropských výrobců. Používáme výhradně osvědčené výrobky, obvykle české. Skelet jádra se vyzdívá z cihel Ytong. Nejvíce žádány jsou obklady a dlažby od firmy Rako nebo Keramika Horní Bříza. Z dodavatelů instalačních předmětů používáme převážně výrobky firem Jika, Ravak ,Laufen, Kaldewei. Vodovodní baterie od osvědčených firem Paffoni, Sanimat, Hansa, HansGrohe.

 

Je možné u vás využít nějaké akční či sezonní slevy?

Ano, v případě objednávky na rekonstrukci 2 a více bytových jader v jednom vchodě, je možné využít slevy až 15%. V určitých obdobích roku zajišťujeme projekční práce a vyřízení stavebního povolení v celkové ceně od 5.000 Kč zcela zdarma.

 

Co se stane když nedodržíte stanovený termín dokončení prací?

Na tuto otázku odpovídáme jednoznačně - nepřipadá v úvahu! Náš harmonogram počítá s přesným nástupem u dalšího zákazníka přicházejícího na řadu po Vás. Ve smlouvě jsou navíc uvedeny citelné postihy a penalizace pro tento případ ve Váš prospěch.

 

Pracujete také mimo Ostravu a okolí?

Naším hlavním působištěm je v první řadě celá Ostrava. Zde známe každý detail Vašeho bytového jádra včetně jeho slabých míst. Naši pracovníci se ale pohybují po celém území Severní Moravy a Slezska.