Okna plastová

 

 

Plastová okna

Plastová okna se na českém trhu objevují již od roku 1990. Výroba plastových oken vychází z nejnovějších trendů a technologií. Oběcně plastová okna jsou vysoce kvalitní, mají dlouhou životnost a vysokou odolností vůči vlivům prostředí.


Jak vybrat plastová okna ?

Výběr plastových oken není snadný. Poradíme vám, jak vybrat plastová okna i jak je udržovat, aby vydržela co nejdéle v bezporuchovém chodu. Jsme také připraveni ochotně vám poradit osobně.
Ceník plastových oken na webu nehledejte. Ceny plastových oken jsou spočítány vždy s ohledem na konkrétní představy klienta.


Typy plastových oken:

Plastové okno 76
Uw = 0,79 - 1,2    

- rovné křídlo, 2 těsnění
- rovné křídlo, 3 těsnění
- předsazené křídlo, 2 těsnění
- předsazené křídlo, 3 těsnění


Plastové okno 96
Uw = 0,8    

- předsazené křídlo


Všechna plastová okna jsou vyráběna s pomocí moderních technologií v kombinaci s jistou preciznosti. Kontaktujte nás a uvidíte, že vám dokážeme nabídnout optimální řešení! Podrobnější informace, rady a doporučení vám rádi sdělíme.

 

Proč vybrat plastová okna ?

- plastová okna mají prakticky neomezenou životnost

- mají výborné protihlukové a tepelně-izolační vlastnosti

- jsou odolná vůči stárnutí a vlivům okolního prostředí

- předností je i jednoduchá údržba a snadná manipulace

- plastová okna jsou nehořlavá

- jsou hygienická a ekologicky nezávadná stejně jako dřevěná okna

 

Plastová okna s nejmodernějším kováním

Kování zajišťuje všechny mechanické funkce plastových oken i plastových dveří a je také významným bezpečnostním prvkem. Součástí ceny plastových oken je celoobvodové kování s OS pojistkou a okenní klikou.

Jde o nejmodernějším kování plastových oken s mikroventilací a bezpečnostními body již v základním provedení!

 

Funkce ovládání 4polohové kliky plastových oken:

1 - zavřeno  | 2 - otevřeno | 3 - mikroventilace  | 4 - sklopeno

 


Plastová okna - zasklení

Skleněná výplň plastových oken tvoří největší plochu. Kvalitní výplň plastového okna proto nejvíce rozhoduje o tepelně-technických vlastnostech, což je někdy opomíjeno. Vlastní tabule skla pro plastová okna mohou mít různé tloušťky a také rozmanité vlastnosti. Dále také propustnost světla a tepla izolačního dvojskla.

 

Zasklení plastových oken je prováděno izolačním dvojsklem anebo trojsklem s možností výběru z hlediska:

1. tepelného:
- součinitel prostupu tepla
Ug = 0,6 - 1,4 W/m2K
2. akustického:
- zvukový útlum 30 - 50 dB
3. bezpečnostního:
- dle přání zákazníka
4. pohledového:
- ornamentní, reflexní, mřížkované, barevné

 

Montáže oken

Montáž plastových, dřevěných nebo hliníkových oken je důležitá a velmi technicky náročná činnost, ale s námi se bát nemusíte. Jsme profesionálové s mnohaletou zkušeností a rádi pro vás odborně montáž provedeme. V současné době provádíme obvykle montáž oken dvěmi způsoby a je jen na vás, jestli při výběru oken zvolíte montáž:

- s využitím standardního izolantu (PUR pěny)

- s využitím standardního izolantu včetně parotěsného a paropropustného systému


Standardní montáž oken

Montáž oken probíhá do předpřipraveného otvoru do kterého se osazuje a následně upevňuje nový rám. Správné upevnění rámu je základním předpokladem kvalitní montáže, kterou pro vás provádíme. A proto rám osazujeme vyrovnaný ve všech osách – vodorovně, svisle i souběžně. Následně vyplňujeme prostor mezí rámem a stavebním otvorem standardním izolantem (PUR pěnou). Rám okna se obvykle montuje pomocí kotevních plechů anebo turbošroubů.


Podrobnější informace, rady a doporučení vám rádi sdělíme. V případě, že máte zájem o více informací např. ohledně montáže plastových oken, nás kdykoliv kontaktujte.Hlavní důvody výměny oken:


- výrazné zvýšení užitné hodnoty okna (snadnější otevírání, čištění, údržba)

- výrazné zvýšení užitné hodnoty celého domu s novými okny

- výrazné snížení úniků tepla (prostupem a infiltrací), snížení energetické náročnosti objektu

- zamezení zatékání srážkové vody a vlhkosti do interiéru

- výrazné zlepšení estetického působení okna

- zlepšení zvukoizolačních vlastností


Jak si poradit s výběrem oken?

Ať už budete vybírat nová dřevěná, hliníková nebo plastová okna do domu či bytu můžete se rozhodovat podle různých kritérií. Z naší mnohaleté zkušenosti víme, že před vlastní koupí oken je velmi důležité zvážit některé klíčové faktory a odpovědět si na hlavní otázky týkající se finálního výběru.

Přemýšlíte-li nad výběrem konkrétního typu oken, zkuste si nejprve odpovědět na níže uvedené otázky. Pomohou vám lépe se rozhodnout, zdali jsou pro vás lepší dřevěná okna, plastová okna nebo hliníková okna. Volba materiálu pro výrobu oken je zcela subjektivní záležitost. Rozhodnutí je opravdu jen na vás.

Plastová okna jsou moderní, takřka bezúdržbová a mají dlouhou životnost. Dřevěná okna nabízejí skvělé vlastnosti léty prověřeného přírodního materiálu. Hliníková okna mají nadčasový design, jsou velmi moderní a kvalitní.

Nebudeme vás přemlouvat na jeden konkrétní materiál. Z vlastní zkušenosti víme, že každý materiál má svá pro i proti a výběr oken proto ovlivňuje řada faktorů, například typ a charakteru domu, pro který kvalitní okna vybíráte.

 

Jaké bude členění oken? Potřebujete okna pevná, sklopná, posuvná, nebo shrnovací?

Rozměry oken jsou v mnoha případech dány původním otvorem ve zdi, u novostaveb pak projektem. Co se týká dělení oken nebo způsobu jejich otevírání, lze vyrobit téměř cokoliv. Díky mnohaleté praxi a bohatým zkušenostem vám připravíme optimální řešení na míru.

 

Jaká okna vyžadují největší péči?

V tomto platí jednoduché pořadí. Nejméně náročná na údržbu (téměř bezúdržbové) jsou plastová okna a také hliníková okna.

Nejvíce náročná jsou dřevěná okna, kde se údržba týká zejména povrchové lazury (tenké vrstvy barvy). Ve výsledku se vás ale odmění nezaměnitelným přírodním vzhledem a velmi dobrými termoizolačními schopnostmi.

Základní údržba oken, jako např. umytí skla a promazání kování je vyžadován u všech typů bez ohledu na použitý materiál (plast, dřevo, hliník).

 

Jaká bude barva nových oken?

Nejobtížnější rozhodování bude u barvy hliníkových oken, které je možné vyrobit v jakémkoliv odstínu vzorníku RAL.

Využití barev dle RAL je možné i u dřevěných oken, u kterých ale více doporučujeme použít lazury dle vzorníku, se kterými vynikne přírodní „kresba dřeva“ a barvy dřevěných oken tak budou daleko věrnější. Nejmenší výběr je u barvy plastových oken, kde jsme omezeni škálou speciálních fólií, např. s dřevodekory.


Jaká je cena nových oken s ohledem na typ okenního profilu?

Nejlevnější jsou jednoznačně plastová okna. Následně dřevěná okna, nejvíce utratíte za hliníková okna. Plastová okna jsou dnes základním standardem, proto jsou také nejlevnější. Hliníková okna, případně dřevohliníková okna jsou velmi moderní, kvalitní a nadčasová okna s puncem luxusu. Tomu odpovídá také jejich cena.