NOVINKY

 

01.02.18 07:30

 

Jarní akce na pokládku zámkové dlažby | sleva až 25%

 

Nechte si od nás položit zámkovou dlažbu na zpevnění namáhaných ploch. Vaše terasa, chodník, okolí bazénu či zahrada bude s naší zámkovou dlažbou krásnější a praktičtější. V období od 01.04.2018 - 01.06 2018 pokládáme venkovní zámkové dlažby se slevou až 25 %. Pro podrobnější informace o slevách na pokládku zámkové dlažby nás neváhejte kontaktovat telefonicky nebo emailem.

 

 

 

16.08.17 07:30

 

Program zateplení Nová Zelená úsporám

 

Byla již vyhlášena Výzva Ministerstva životního prostředí k podávání žádostí o poskytnutí podpory v rámci programu Nová zelená úsporám. Cílem programu Nová zelená úsporám 2017 je snížení emisí skleníkových plynů prostřednictvím realizace opatření vedoucích ke snížení energetické náročnosti rodinných domů, podpory výstavby rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností a podpory efektivního využití zdrojů energie. Předmětem podpory jsou opatření vedoucí k úsporám energie a efektivnímu využití zdrojů energie v rodinných domech.

 

 

1. Výzva NZÚ podporuje následující opatření:


Oblast podpory A – Snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů

 

Oblast podpory B – Výstavba rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností

 

Oblast podpory C – Efektivní využití zdrojů energie

 

Oblast podpory D – Podpora na přípravu a zajištění realizace podporovaných opatření

 

Oblast podpory E – Bonus za kombinaci vybraných opatření

 

Zdroj: Novazelenausporam.cz

 

_______________________________________________________________

 

01.09.14 07:00

 

Přemýšlíte o zateplení domu? Nechte si vyfotit dům před a po zateplení. Na opakovaná měření (po stavebních úpravách) sleva až 50%. V ceně je zpráva o provedení termografického měření.

 

Od 15. října 2014 začínáme opět přijímat Vaše objednávky na měření pomocí termokamery ve všech možných oblastech jejího použití v rozmezí měřených. Ranní teploty okolo 3 °C a nižší jsou pro termovizi ve stavebnictví ideální, což také znamená, že se opět začínáme věnovat měření uniků tepla z rodinných domů či jiných občanských staveb.Jedním z nejčastějších druhů měření je v dnešní době měření míst úniku tepla ze staveb, tzv. hledání tepelných mostů.

 

 

______________________________________________________________

 

01.04.13 07:00

 

JARNÍ AKCE na rekonstrukci koupelny nebo kuchyně na míru - sleva 25 %

 

Při objednání rekonstrukce koupelny nebo realizace nové kuchyně v termínu od 01.04. 2013 do 01.06. 2013 na Vás čeká sleva až 25%, kterou vám odečteme při konečném vyúčtování zakázky. Neváhejte a kontaktujte nás kdykoliv.

 

_________________________________________________________________________

 

01.03.12 07:30


Havířov zahájil výstavbu nové kanalizace v přilehlém okolí

Statutární město Havířov zahájilo výstavbu nové kanalizace v okrajových částech města. Je tak odstartována jedna z největších investičních akcí v historii Havířova, jejíž náklady jsou vyčísleny na tři čtvrtě miliardy korun a na kterou město získává dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Výstavba veřejné splaškové kanalizace v Dolní a Prostřední Suché, v Dolních Datyních a Bludovicích potrvá do září roku 2013.

Investor, kterým je statutární město Havířov, nechá položit asi 45 km kanalizačních stok a na nich bude přes tisíc výpustí, na které se budou moci připojit soukormí uživatelé. Budoucím vlastníkům kanalizačních přípojek město Havířov poskytne na výstavbu soukromých přípojek bezúročné půjčky v rozmezí od 20 do 50 tisíc korun nebo nad 50 tisíc korun. Půjčka může být poskytnuta do stoprocentní výše nákladů vycházejících z projektové dokumentace kanalizační přípojky. Do nákladů se nezapočítávají ceny za výkopové práce. Je stanovena doba splatnosti i sankce za nedodržení podmínek pro poskytnutí uvedené půjčky. Kanalizace přispěje v Havířově ke zlepšení životního prostředí a tím i ke zlepšení životních podmínek jeho obyvatel.

V první etapě proběhne výstavba kanalizace v Dolní a Prostřední Suché, ve druhé v pak v havířovské části Dolní Datyně, následovat budou Bludovice. Výstavba je vedena především v obecních komunkacích, bude ji proto doprovázet řada uzávěr a omezení. Vždy ale tak, aby mohly místem projet vozy záchranářů, policie nebo hasičů. Pro obyvatele Havířova, kterých se výstavba dotkne, je na internetových stranách města zřízen odkaz, ve kterém jsou aktuálně a podrobně informováni o stavbě, uzávěrách, místech, kde aktuálně probíhají práce, jsou tady kontakty, na kterých mohou se stavebníky konzultovat své dotazy nebo případné problémy. Ve třech dotčených částech města kromě Bludovic již proběhly veřejné schůze s občany, na kterých lidé získali další potřebné informace těsně před zaájením prací. Mimo jiné o pasportizaci svého majektu, kterou si mají provést podobně jako město a stavbaři tak, aby bylo jednání o případných škodách s pojišťovnami co nejjednodušší.V případě zájmu o bližší informace týkající se nové kanalizační přípojky pro RD, projektové dokumentaci či žádosti o vyřízení bezúročné půjčky od města Havířova, se na nás můžete kdykoliv obrátit nebo kontaktovat.___________________________________________________________________________________

 

28.1.12 07:00


Dotace na kotle 2012 byla schválena! Očekává se nával žadatelů

Ostrava - Rada Moravskoslezského kraje na úterním zasedání schválila vyhlášení výzvy k příjmu žádostí na takzvané kotlíkové dotace. Podle náměstka hejtmana kraje Miroslava Nováka (ČSSD) kraj už nyní čelí náporu dotazů zájemců o dotace

Program Moravskoslezského kraje a Ministerstva životního prostředí na podporu výměny stávajících ručně plněných kotlů na tuhá paliva za nové nízkoemisní automatické kotle na uhlí nebo uhlí a biomasu v Moravskoslezském kraji odstartuje 1. února.

Výzva k příjmu žádostí společně s formulářem bude zveřejněna na webových stránkách kraje od 24. ledna. "Příjem žádostí zahájí až od 1. února, na dříve podané žádosti nebude brán zřetel. Už v první den čekáme podle dosavadního zájmu fronty žadatelů, proto je důležité přijít včas," upozornil náměstek.

Cílem dotačního programu je snížení znečištění ovzduší pocházející z malých spalovacích zdrojů, tedy lokálních topenišť domkařů. "Chceme docílit především toho, aby lidé, kterým končí životnost starého kotle, si nekoupili prohřívací kotel za 20 tisíc, ale automatický za 80 tisíc. My jim ten rozdíl 60 tisíc doplatíme dotací," vysvětlil Novák.

Dodal, že podmínkou čerpání dotace je zakoupení automatického kotle s českou certifikací, likvidace starého kotle na tuhá paliva a svolení s případnou kontrolou úředníka po celou dobu životnosti kotle, tedy 15 let. "Svým podpisem se lidé zaváží, že pustí pracovníka úřadu do své kotelny v domě, aby mohl zkontrolovat používání certifikovaného kotle," řekl Novák.

Moravskoslezský kraj je podle něj typickým regionem, kde v domácnostech, které topí pevnými palivy, zejména uhlím nebo dřevem, se topí převážně v zastaralých kotlích na ruční přikládání kusového paliva. "Navíc je v kraji hluboce zakořeněná tradice spalování černého uhlí, jako tolik typického paliva pro náš region, které je navíc vnímáno jako bezpečné a stále relativně levné. Cílem programu je pomoci právě takovéto typické domácnosti, která nechce měnit typ paliva, k novému, nesrovnatelně účinnějšímu a hlavně nízkoemisnímu kotli," uvedl.

"Jako naprosto neoprávněnou vnímám kritiku programu ze strany výrobců pelet a kotlů na biomasu, jelikož tento způsob ekologizace domácích kotlů byl a je masivně podporován programem Zelená úsporám. Jistá nedůvěra ke změně tradičního média je zakořeněná navíc již z doby bezhlavého pořizovaní elektrických přímotopů a nekoncepční podpory plynových kotlů, které se později ukázalo jako ekonomicky velmi nevýhodné. Naším programem míříme do segmentu, který nikdy podporován nebyl a především ke skupině ekonomicky slabších obyvatel,“ sdělil náměstek hejtmana.Zdroj: Rada Moravskoslezského kraje

 

___________________________________________________________________________________

10.1.12 06:00Hodnota bytu i podle energetického štítku budovy


Energetické šítkování budov bude moci posloužit obdobně, jako již známé energetické štítky spotřebičů. Jasně a srozumitelně prezentovaná energetická náročnost domu by v budoucnu měla vstupovat i do určování ceny bytu v takovém domě. „Nějakou dobu však potrvá, než si kupující nebo nájemci budou důležitosti nízké energetické náročnosti budovy vědomi. Zatím v tomto směru trh ještě spí,“ komentuje člen správní rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.Nemovitost k prodeji či pronájmu bude muset mít energetický štítek


Vláda plánuje označit všechny prodávané a pronajímané nemovitosti štítkem o jejich energetické úspornosti, jak informuje vydání Lidových novin. Kabinet chce, aby kupující měli představu o tom, kolik budou muset utratit např. za vytápění. Štítkování zaplatí majitelé nemovitostí, ti ale podle listu varují, že náklady ponesou hlavně nájemníci. Může jít až o desetitisíce korun.

Podle listu je představa státu zatím taková, že každá prodávaná či pronajímaná nemovitost bude muset být povinně opatřena zvláštním štítkem. Kupující tak stejně jako třeba při nákupu elektrospotřebiče zjistí, kolik by ho stálo vytápění nebo osvětlení.

Novela zákona o hospodaření energií, kterou se bude zabývat sněmovna, se má od příštího roku týkat statisíců starších budov v Česku, které jsou určeny k pronájmu nebo prodeji. Na druhou stranu novostavby musí mít tento štítek přidělen už při kolaudaci.

Za štítky, které mají vydávat energetičtí auditoři s oprávněním od ministerstva průmyslu a obchodu, by měli majitelé bytů a domů zaplatit od několika tisíc po desetitisíce korun. Cena se má odvíjet od komplikovanosti stavby a také od poměru nabídky a poptávky po ocenění.Zdroj: Lidové Noviny

 

___________________________________________________________________________________

 

01.11.11 07:00

 

 

Vláda schválila zvýšení dolní sazby DPHOd 1.1.2012 dojde ke změně u snížené DPH. Z 10% na 14% u všech rekonstrukcí, sociálních vybaveností do kterých spadají veškeré panelové byty nebo rodinné domy.Taktéž se uvažuje o budoucím sjednocení obou sazeb DPH na 17,5 %, ikdyž dle ministra financí ještě není zcela rozhodnuto, kdy by se tyto dvě sazby měli sjednotit.
Bydlení může být dražší , dražší budou i byty a rodinné domyPlánujete koupit nový byt či dům, řešíte zdali rekonstruovat letos či příští rok? Tak právě Vám se nevyplatí otálet. Vláda schválila zvýšení dolní sazby DPH z 10 % na 14 %, což by se mohlo promítnout v cenách nejen nových nemovitostí, ale také u případných rekonstrukcí starších objektů. Nová sazba bude v platnosti od 1. 1. 2012. Již o rok později by mělo dojít k dalšímu zvýšení a to až na 17,5 %. Horní sazba DPH se má k 1.1.2013 snížit na stejnou hodnotu, tj. 17,5 %. Nejvíce by se mělo zvýšení DPH projevit u nových projektů. Nicméně lze očekávat zvýšení poptávky také u dalších nemovitostí. V minulosti platilo, že pokud dochází ke zvyšování cen nových bytů, tak stávající bytový fond toto navýšení kopíruje.
Bez ohledu na navýšení DPH držíme konečnou cenu stavebních a projektových prací stejnou jako v roce 2011.

 

 

___________________________________________________________________________________

 

10.08.11 07:00

 

Nové koupelnové radiátory ve Vaši koupelně


Dobám, kdy koupelna představovala vlhké, temné místo s pračkou, naštěstí dávno odzvonilo. Moderní koupelna je již vzdušná, plná příjemných barev a vkusných koupelnových doplňků.


Tu správnou pohodu v koupelně vytváří i vhodné vytápění. K vytápění koupelny můžete vybírat z několika možností, nebo využít jejich kombinací. Nejčastěji se stále pou­žívají článková otopná tělesa (radiátory), dále se budují vytápěné podlahy, zavádějí se i teplovzdušná topidla, přičemž v posledních letech se stále více vy­užívají právě žebříky do koupelny (třeba i v kombinaci s podlahovým vytápěním).


Koupelnové radiátory se liší ve svém způsobu připojení. U čistě elektrického koupelnového žebříku je soustava trubek žebříku uzavřená a naplněná vodou či nemrznoucí kapalinou. Tuto kapalinu ohřívá topná tyč zabudovaná uvnitř žebříku. Žebříky se připojují buď do běžné zásuvky, anebo je lze nechat připojit do sítě napevno - do podmítkové krabice. Koupelnové radiátory je možné manuálním nebo programovatelným ovladačem ovládat ručně, nebo naprogramovat k samostatnému zapínání a vypínání v nastavených hodinách na požadovanou teplotu místnosti.


U čistě teplovodního koupelnového žebříku se otopné těleso prodává bez topného média. Koupelnový žebřík se připojí na stávající systém etážového topení v domácnosti. Ovládání žebříku se neliší od ovládání klasického ústředního topení.


Třetí varianta potom spojuje výhody obou předchozích způsobů připojení. Koupelnový žebřík se připojuje k stávajícímu topení, ale je v něm současně zabudovaná elektrická tyč. Mimo topnou sezónu se žebřík jednoduše zapojí do elektrické sítě a uzavře se hlavice žebříku, aby ohřívaná voda neodtékala do ostatních částí topného systému.


Při výběru toho správného koupelnového žebříku je třeba zvážit, zdali budete tímto otopným tělesem vytápět celou koupelnu, nebo pouze na něm sušit ručníky. V druhém případě se spokojíte s modely nižšího výkonu. Je nutné počítat s tím, že menší žebříky nevytopí chladnější či větší místnost.


Takovou drobností jsou povrchy pro koupelnové radiátory. Hladký povrch se pohodlněji udržuje než povrch hrubý. Pro sušení ručníků jsou také vhodnější žebříky, které mají vodorovné trubky dále od sebe a mírně prohnuté tak, aby ručníky při sušení nevisely tak blízko u zdi.


Koupelnové radiátory si můžete vybírat z mnoha designových provedení. S cenou těch nejjednodušších v sanitárním bílém provedení cca 2000 Kč. Při koupi těch designově zajímavějších a stylovějších počítejte s cenou nad 7000 Kč. K další kategorii, i se svojí mnohem vyšší cenou, se řadí koupelnové žebříky, které jsou součástí větších celků (zabudované zrcadlo, koupelnová skříňka atd.).

 

 

Zdroj: Info ze stavebnictví

 


___________________________________________________________________________________

 

01.06.11 07:30

 

Novinky do koupelny od SAPHO

Výrobky společnosti Sapho se pyšní dlouhou tradicí a kvalitním provedením. I po mnoha letech na trhu firma stále drží krok s dobou a představuje nové výrobky ze svého sortimentu. Nová série Isabela, řešení koupelnového osvětlení nebo originální asymetrická vana Triangl. Nechte na sebe působit svěží design nových trendů v oblasti vybavení moderních koupelen.


ISABELA, novinka z koupelnového nábytku

Série Isabela byla vytvořena speciálně pod umyvadlo typu Slim. Design ostře řezaných hran a praktických úložných prostorů je výrazným prvkem této série. Velmi praktickým rysem je i automatický dotah zásuvek, který dělá používání tohoto koupelnového nábytku ještě příjemnější. K zajištění větší stability jsme v širších místech doplnili ještě elegantní kulaté nožičky. Funkčnost a originální design - to vše Vám nabízí koupelnový nábytek.


Moderní osvětlení LED

Kvalitní osvětlení skvěle dotvoří atmosféru Vaší koupelny. Hledáte-li, stejně jako my, neustále nové trendy v oblasti designu, podívejte se s námi na koupelnu v LED osvětlení.

Když si v koupelně holíte tvář nebo nanášíte make-up, potřebujete k tomu dokonalé osvětlení, za kterého Vám neunikne jediný detail. LED osvětlení je téměř stejně jasné, jako denní, a poskytuje tedy veškerý myslitelný komfort. Navzdory větší počáteční investici jsou LED světla velmi energeticky úsporná s ohledem na budoucnost, a proto jejich nákupem nikdy neprohloupíte. Kromě lákavého moderního designu mluví ve prospěch LED osvětlení i velmi dlouhá životnost - minimálně 50 000 hodin. Podívejte se tedy na Vaši koupelnu v jiném světle.


Akrylátová vana TRIANGL

Vana nemusí mít jen klasický tvar a polohu v rámci koupelny. Jasným a skvělým důkazem je nový typ akrylové vany Triangl, která svým asymetrickým tvarem doladí interiér každé stylové koupelny. Vanu Triangl je možno osadit všemi hydromasážními systémy POLYSAN (včetně doplňků). K vaně lze také dokoupit TIFA panel. Pokud se nebojíte tvarů, neotřelého designu a nových prvků, otevřete Vaši koupelnu nové energii a vychutnejte si asymetrickou koupel.

 

 

Zdroj: Info ze stavebnictví

 


___________________________________________________________________________________

20.04.11 17:00


Výplaty dotací programu Zelená úsporám mají opět " zelenou "Vláda dnes vzala na vědomí plán ministra životního prostředí Tomáše Chalupy (ODS) na výplatu dotací v programu Zelená úsporám. Příští týden rozhodne Státní fond životního prostředí o 25 000 nevyřízených žádostí, které mají být schváleny jako bezproblémové. Premiér Petr Nečas později doplnil, že u zbylých žádostí žadatelé budou muset dokumentaci doplnit."Žadatelé s neúplnými žádostmi, kterých je víc než 16 000, budou vyzváni k doplnění se lhůtou 60 dnů," uvedl Nečas. Jedině v takovém případě získají dotaci v původně deklarované výši.

 

 

Opětovné otevření Zelené úsporám je však stále daleko. "Příjímání nových žádostí v této chvíli vůbec nepřichází v úvahu," odmítl ve středu Chalupa rázně nastartování dotačního programu v původní podobě. Nejprve chce podle svých slov vyřešit stávající žádosti o dotace a pak rozhodnout o případném pokračování Zelené úsporám.MŽP eviduje necelých 80 000 žádostí o dotace Zelená úsporám, z nichž zhruba 38 000 bylo schváleno a mají být vyplaceny do konce dubna. Zbývá dořešit financování asi 42 000 žádostí.Zatím není jasné, zda se všem zájemcům o dotace podaří vyhovět. Ministerstvo proto zvažuje snížení podpory ze 65 na zhruba 50 procent z celkové ceny projektu. Snížení příspěvku však zatím Chalupa nepotvrdil.Program Zelená úsporám byl zahájen v dubnu 2009 a je určen na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie v obytných domech. Podpora se poskytuje formou nenárokové dotace. Ministerstvo příjem žádostí o dotaci kvůli jejich vysokému počtu pozastavilo loni v říjnu. Původně plánovalo, že tato přestávka potrvá do konce ledna.Peníze na program Zelená úsporám získává Česko prodejem emisních jednotek. Ty jsou fakticky rozdílem závazku Česka ke kjótskému protokolu o snižování emisí skleníkových plynů a jejich reálného poklesu oproti roku 1990. Své přebytky mohou státy prodávat jiným zemím, které limity neplní. Jedna emisní jednotka představuje obchodovatelné právo státu vypustit do ovzduší jednu tunu oxidu uhličitého v období 2008 až 2012

01.11.10 07:00Pozastavení dotačního programu " ZELENÁ ÚSPORÁM "
Dotační program dne 29.10.2010 byl až do odvolání pozastaven. Ministrestvo nyní vyhodnocuje přihlášené projekty a zvažuje rozsah poskytnutí dotačních objemů na příští rok.

Tisková zpráva Státního fondu životního prostředí SFŽP hovoří o dočasném přerušení přijímání žádostí do programu Zelená úsporám. Program bude obnoven pravděpodobně již na začátku roku 2011 kdy bude možné podávat nové žádosti. Předpokládaný termín je 1.2.2011.

Mezitím dojde k vyhodnocení aktuálního stavu, množství podaných žádostí a finančních prostředků. Mimo jiné je očekáváno i navýšení finančních prostředků pomocí dalšího prodeje emisních povolenek.

Tepelná čerpadla jsou v programu Zelená úsporám zařazena. Vystavené nabídky naší společností na tepelná čerpadla nezohledňují výši dotací. Považujeme za neseriózní promítat do nabídek výši dotací o kterých společnost nerozhoduje a uvádět tak klienty v omyl. Cenová politika naší společnosti i po zastavení dotací zůstává neměnná.Zdroj: Info ze stavebnictví

 

 

___________________________________________________________________________________

 

01.06.10 07:00

 

 

Od 1.1.2010 došlo ke změně sazby ve výši DPH.

 


Z 9% na 10% u rekonstrukcí, do kterých spadají veškeré panelové byty.
Z 19% na 20% u projektových pra­cí.

 


Bez ohledu na navýšení DPH držíme konečnou cenu stavebních a projektových prací stejnou jako v roce 2009.